Buty do chodzenia po górach – niskie,czy wysokie?

buty do chodzenia po górachWybór butów trekkingowych jest kwestią indywidualnych preferencji, ale także warunków, w których mają być one używane. Z łatwością przeanalizować można wady i zalety różnorodnego obuwia trekkingowego. Wybierając buty uniwersalne, które ma służyć jako jedyne buty w góry, lepiej jednak wybrać te wysokie. Poniżej zamieszczona została krótka analiza.

Buty trekkingowe niskie

Wielką zaletą niskiego obuwia jest fakt, że jest ono lżejsze i dużo bardziej zwrotne. Niskie buty pozwolą na szybsze poruszanie się, a także są one bardziej przyczepne i precyzyjne. Ich parametry sprawiają, że świetnie nadają się na wysokogórskie podejścia oraz trekkingi w płaskim terenie. Wielkim minusem jest fakt, że można ich używać właściwie jedynie w okresie letnim. Niskie buty nie sprawdzą się zimą, ponieważ dużo łatwiej przemakają. Nie chronią one również kostki, co w przypadku dłuższych, męczących tras, może doprowadzić do nadwyrężenia lub skręcenia.

Buty trekkingowe wysokie

Planując długi trekking w wysokich górach zdecydowanie lepiej postawić na wysokie obuwie. Długo godzinne marsze z ciężkim bagażem mogą bardzo obciążyć stawy w nodze, co często bywa przyczyną skręcenia kostki. Buty do chodzenia po górach np. https://www.polarsport.pl/buty.html powinny być odporne na ciężkie warunki pogodowe. Wysokie obuwie pozwala chronić stopę przed wodą, żwirem, śniegiem, ale także kleszczami i wężami. Nie należy martwić się, że w wysokich butach noga będzie obficie się pocić. Nowoczesne, wysokiej jakości obuwie posiada systemy zapewniające filtrację powietrza w bucie.

Categories: Obuwie