Co zabrać w góry?

Wakacje w górach dla osoby, która lubi ten typ wypoczynku jest szczególnym przeżyciem. Obcowanie z naturą, z dala od hałasu i wielkomiejskiego zgiełku, bez tłumów i krzyków. Jest to szczególny sposób na spędzanie urlopu, którego wystarczy raz spróbować, aby stale wracać do tego miejsca.
Jest to jednak również miejsce znacznie niebezpieczniejsze niż inne. Często turysta jest z dala od cywilizacji i pozostawiony sam sobie. Z tego powodu wyjście w góry zawsze musi iść w parze z solidnym przygotowaniem np. w kurtkę przeciwdeszczową.

kurtki przeciwdeszczowe

Kurtka https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-nieprzemakalne.html

Niezbędne wyposażenie

Wybierając się wysoko w góry, niekoniecznie w celach wspinaczkowych ale chociażby trekkingowych, należy być przede wszystkim odpowiednio przygotowany pod względem ubioru. To o czym należy szczególnie pamiętać to:

– buty – solidne i nieprzemakalne obuwie jest podstawą chodzenia po górach

– wygodny strój – najlepiej luźny ale i przewiewny dres lub innym materiał trekingowy

– raczki – jeśli zamierza ktoś iść zimą, zawsze dobrze jest mieć małe raczki na ewentualnie oblodzone fragmenty trasy

Oprócz tego warto jest posiadać latarkę, dwie kurtki przeciwdeszczowe, jedną zwykłą i jedną ocieplaną oraz przede wszystkim zapas wody do picia, nawet jeśli planowana wycieczka ma być bardzo krótka.
Wydawać to się może przesadą, jednak warunki w górach bywają bardzo zmienne i zdradliwe. Z tego powodu przygotowanym trzeba być dosłownie na wszystko, ponieważ w najlepszym razie urlop popsuje nam przeziębienie, a w najgorszym pobyt w szpitalu.

Categories: Sport