Damska uprząż wspinaczkowa

uprzaz-wspinaczkowa

Wbrew pozorom wspinaczka górska uprawiana jest nie tylko przez mężczyzn, ale także przez kobiety. Potrzeby tych drugich zostały uwzględnione więc w przypadku wykonania uprzęży.

Uprząż wspinaczkowa dla pań

Musi być ona dopasowana do kobiecej sylwetki i mieć maksymalną wszechstronność tak, aby można jej było używać we wspinaczce: sportowej, górskiej albo lodowej. Powinna mieć niską wagę – np. dzięki ograniczeniu dodatkowych elementów do minimum. Uprząż dla kobiet musi pozwalać też na optymalne rozłożenie obciążenia, a klamry mają pozwolić na błyskawiczne wyregulowanie obwodu pasa i pętli udowych. Dobrze też, gdy bezpieczna uprząż wspinaczkowa zawiera cztery wyprofilowane szpejarki, pozwalające na wygodne rozłożenie szpeju, a także kilka miejsc do wpięcia karabinków sprzętowych.

Nowoczesne uprzęże

Ich damskie wersje powstają z myślą o paniach, które podejmują górskie wyzwania przez okrągły rok. Optymalnie dopasowują się do damskiej sylwetki i oferują duży komfort. Wynika to oczywiście z dopracowanej konstrukcji i jakości użytych materiałów. Obecnie wytwarzane uprzęże wspinaczkowe posiadają zazwyczaj kilka taśm, które równomiernie rozkładają powstające obciążenia (taśmy te można zauważyć na materiale zewnętrznym uprzęży). Opisywane tu sprzęty do wspinaczki najczęściej wyposaża się teraz w dodatkową porcję pianki, która zapewnia dodatkową amortyzację i optymalne rozłożenie obciążenia. To z kolei przekłada się na wysoki komfort i maksymalną niezawodność.

Categories: Sprzęt