Kask wspinaczkowy – a kwestie jego przewiewności

Osoby, które zajmują się wspinaczką w cieplejszych rejonach świata, powinny w pierwszej kolejności rozglądać się za kaskami wspinaczkowymi, które zapewniają doskonałą wentylację. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego ale bardzo duże znaczenie na tym polu ma nawet kolor kasku. Jak powszechnie wiadomo czarne kaski zdecydowanie mocniej absorbują promienie słoneczne, dlatego też warto rozglądać się za jasnymi produktami.

Co powinien mieć dobry kask wspinaczkowy?

W dzisiejszych czasach bardzo przydatną funkcjonalnością jest przede wszystkim odpinana pianka wewnętrzna, którą po bardzo męczącej aktywności fizycznej można w bardzo wygodny sposób wyprać. Na półkach sklepowych można znaleźć także funkcjonalne kaski wspinaczkowe (sprawdź), które sprawdzą się w każdym warunkach. Kaski te posiadają zasłaniające się otwory, dzięki czemu mogą okazać się przydatne na każdą porę roku i na każdą pogodę. Inwestycja w produkt tego typu może okazać się bardzo dużą oszczędnością, dlatego też warto sprawdzić modele uniwersalne jak najszybciej.

Mocowanie czołówki

Bardzo ważną kwestią jest także profesjonalne mocowanie czołówki. W dzisiejszych czasach na przykład możliwość zamontowania dodatkowej latarki czołowej jest standardem. Przed zakupem nowego kasku, warto w 100% upewnić się, czy do kasku rzeczywiście będzie można bezproblemowo dołączyć latarkę albo nowoczesny telefon komórkowy, które nagrywać będą wspinaczkę.

Categories: Sprzęt