Wybór fok skiturowych

Wybór odpowiedniego zestawu solidnych fok skiturowych zdawać by się mogło, że jest zajęciem bardzo prostym. Wystarczy wejść do odpowiedniego sklepu, wybrać to co nam wpadnie w oko i gotowe. Niestety nic bardziej mylnego, bowiem często wybór odpowiednich fok sprawia mnóstwo problemów, stawia wiele pytań i rodzi niejeden poważny dylemat.

Jak zatem wybrać te najwłaściwsze i najwyższej jakości? Pytań i wątpliwości jest wiele. Oto lista najczęstszych dylematów klientów, z jakimi zmagają się sprzedawcy posiadający w swojej ofercie handlowej foki skiturowe.

  1. Foki z metra a może w kompletnym zestawie? Nie da się ukryć, że kupowanie fok w zestawie jest znacznie łatwiejszym zadaniem, nawet pomimo tego, że przy kupowaniu fok ” z metra” można idealnie dobrać ich wielkość do rozmiaru nart (jednak tu nie wolno zapominać o całym mnóstwie zaczepów umożliwiających ich przymocowanie).
  2. Klej a może coś bardziej nowoczesnego jak adhezja? Dopiero od niedawna w sprzedaży pojawiły się foki, które zamiast wykorzystywania tradycyjnego klejenia bazują na wykorzystaniu zjawiska adhezji – wówczas powierzchnia narty przygotowywana jest w taki sposób, aby foka po przyłożeniu jej do narty sama ” się do niej przyssała”.
  3. Membrana i impregnacja, czy to jest naprawdę konieczne i potrzebne? Nie, jeśli nie zależy nam na długotrwałym wykorzystaniu sprzętu. Tak, jeśli kupując foki skiturowe zależy nam na tym, aby były z nami efektywnie przez lata.
Categories: Sprzęt